Korduma kippuvad küsimused 2017-11-20T13:48:43+00:00

Korduma kippuvad küsimused

Siit leiate vastuseid küsimustele decoratiiv betooni, selle valmistamise, tellimise, hoolduse jms kohta

Kellele sobivad dekoratiivbetoonist tooted? 2017-10-09T06:45:17+00:00

Dekoratiivbetoonist tooted on unikaalsed ja eksklusiivsed, mis on valmistatud algusest lõpuni käsitööna. Valmimise protsess sisaldab algmaterjalide omavahelist kokku segamist, vormide valmistamist, vormide pritsimist kuni lihvimise ja pinnakatte peale panemiseni.

Dekoratiivbetoonist tooted võiksid Teile sobida, kui:

*soovite midagi uudset ja unikaalset

*soovite midagi, mis näeb välja naturaalne ja omab isikupära

*hindate kõrge kvaliteediga käsitsi valmistatud tooteid

*soovite erineda/vaheldust laialdasemalt levinud materjalidest nagu graniit ja marmor, mis võivad tunduda praeguseks juba igapäevased ja igavad

*soovite omapärase tekstuuriga tooteid, mida dekoratiivbetoon ka pakub

Milliseid värvitoon me pakume? 2017-10-15T13:14:00+00:00

Hetkel pakume viite erinevat värvitooni. Värvitoonid leiate siit

Kui paks on töötasapind ja kui palju dekoratiivbetoon kaalub? 2017-11-14T08:12:32+00:00

Köögitöötasapindasid valmistame paksusest alates 2 cm, mis on täisvalatud plaat ning selle 1 m2 kaal on ca 48 kg. Paksemate plaatide puhul saab töötasapinna ääre kõrgus olema vastavalt soovile, kuid kaalu kokkuhoiu tõttu jätame sisemuse õõnsaks. See ei ohusta kuidagi tööpinna vastupidavust ega väljanägemist, vaid liiga raskele töötasapinnale puudub praktiline vajadus.

Lauaplaate valmistame samuti alates 2 cm, mis on täisvalatud plaat. Kõrgema äärega lauaplaadid on seest õõnsad, sisemuselt ca 1.5 cm paksud ning meie standardmõõtudes 0.75 m x 1.2 m äärega 4 cm kaalub ca 43 kg ja 0.75 m x 1.8 m äärega 4 cm kaalub ca 65 kg.

Ettevõtte sümboolikaga seinaplaat standardmõõtudes 44 cm x 38 cm kaalub ca 3 kg ja 60 cm x 51 cm kaalub ca 7 kg. Plaadi paksus on 1.8 cm

Kõiki meie tooteid on võimalik tellida nii standardmõõdus, kui ka erimõõdus, millele hinnapakkumist saate küsida meie kodulehelt või  saates mailile info@decoconcrete.eu

Kas dekoratiivbetoon võib saada kriimustatud? 2017-11-13T06:53:37+00:00

Töötasapinnal ei tohiks esemeid lohistada, mis võivad tasapinda kriipida. Soovitame kasutada eseme ja tööpinna vahel pehmemast materjalist aluseid.

Kas ma võin asetada kuumad potid ja pannid otse töötasapinnale? 2017-10-09T06:45:17+00:00

Nagu kõigi teiste töötasapindade puhul, ei tohiks kuumi potte ja panne otse pinnale asetada, vaid tuleks kasutada selleks ettenähtud kuumaaluseid. Oleme katsetanud oma töötasapinna vastupidavust kuni 200 C, mille tulemusena ei saanud tasapinna pinnakate küll kahjustada, kuid selleks, et säilitada töötasapinna aastatepikkune hea välimus, soovitame seda ikkagi mitte teha.

Kas ma võin lõigata ja valmistada toitu otse töötasapinna peal? 2017-10-09T06:45:17+00:00

Nagu ka kõigi teiste köögi töötasapindade materjalide puhul, ei tohiks lõigata otse selle peal. See küll ei kahjusta betooni, kuid võib lõhkuda kaitsva pinnakatte. Samuti lõhute oma teravad noad. Kasutage toidu lõikamisel ja valmistamisel alati lõikelauda.

Kas dekoratiivbetoon võib mõraneda? 2017-10-09T06:45:17+00:00

Betoonile võivad tekkida ajapikku miniatuursed mõrad, mis on juuksekarva paksused. See aga ei ohusta materjali struktuurset- ega ka pinnakatte vastupidavust, vaid on ainult esteetiline, mida paljud peavad vägagi omapäraseks ning kindlasti mitte defektiks. Kuna kasutame oma toodetes kõrge tugevusastmega segusid ja lisaaineid, on miniatuursete mõrade tekkimise oht viidud minimaalseks, kuid täielikult välistada ei saa.

Kas dekoratiivbetoon määrdub? 2017-11-13T06:50:56+00:00

Kasutame ainult parimaid saadaolevaid ja tunnustatud pinnakaitsevahendeid, mida kasutavad ja soovitavad juhtivad dekoratiivbetooni tootjad maailmas. Happelised toidud ja vedelikud nagu sidrunihape, sinep, äädikas, vein, tobasco, ning kemikaalid ja lahustid nagu soolhape ja atsetoon, tuleks pühkida pinnalt võimalikult kiiresti, mis aga ei tähenda, et nimetatud ainetega kokkupuutel oleks betoon koheselt rikutud. Sarnaselt looduskivile nagu graniit ja marmor, tuleb töötasapinna eest korralikult hoolt kanda ja pikemalt hapete ja muude ainete kokkupuutel, võib pind kahjustatud saada. Heaperemeheliku kasutuse juures püsib Teie toode, mis on valmistatud Deco Concrete OÜ poolt, pikki aastaid. Soovitame vaadata meie tehtud videot, kus testime nimetatud aineid oma testplaadil, mis peaks peletama hirmud ja müüdid laialt levinud arvamusele, et dekoratiivbetoonist tööpinnad määrduvad nimetatud ainetega kokkupuutel koheselt. Vaata videot siit… (lisame video peatselt)

Kuidas dekoratiivbetooni puhastada? 2017-10-09T06:45:17+00:00

Soovitame kasutada pehmeid pH-neutraalseid puhastusvahendeid koos sooja veega, mis ei sisalda happeid, soolasi ega valgendajaid. Hoiduda tuleks agressiivsest küürimisest erinevate karedate švammidega, mis võivad pinnakatet kahjustada.

Miks on dekoratiivbetooni pinnal, äärtes ja nurkades tooni variatsioonid? 2017-10-15T13:11:32+00:00

Kõigi Deco Concrete OÜ poolt valmistatud toodete puhul on kasutatud ainult parimaid algmaterjale ja töövõtteid. Mõõdame kõik materjalid ja lisaained poole grammi täpsusteni, kasutame väga madalat veekogust ja laseme ennem kliendile üleandmist betoonil maksimum ajani seista. Me kordame oma töövõtteid äärmiselt võimaliku täpsuseni, et tagada ainult parim toode, kuid siiski esineb valmis tootes tooni variatsioone, juhuslikke täppe/laike või mõningaid pisikesi auke, mis võivad esialgu tunduda defektina… miks see nii on?

Täites variatsiooni ennetamiseks kõiki eelnevalt nimetatud protseduure, tuleb siiski aru saada, et tegemist on betooniga, mille valmimisel toimub mitmeid keemilisi protsesse, mida on meil võimatu täielikult kontrollida. Üheks selliseks protsessiks on hüdratsioon, mis jätab oma jälje valmiva toote pinnale. Kuna tegemist on ikkagi käsitööga, siis jääb tootele alles ka valmistaja käekiri, mis erineb suuremal või vähemal määral valmistajast endast.

Mis algselt võib tunduda puudusena, on see tegelikult siiski nähtav lugu dekoratiivbetooni toote valmimisest, mida tuleks võtta kui betooni omapärana ning märgina käsitööst. Sellised variatsioonid on dekoratiivbetooni tööstuses üle maailma täielikult aktsepteeritavad.

Kindlasti on variatsioone ja erinevust näha siis, kui võrrelda kahte erineva suurusega dekoratiivbetooni plaati. Nt suurusega 15 cm x 15 cm näidisplaadil võib olla üsnagi vähe variatsioone ja vägagi ühtlane toon, aga kui võrrelda täpselt samast partiist suuremat plaati suurusega 1.5 m x 0.8 m, on kindlasti variatsioone rohkem. Põhjus on selles, et väikene plaat ei jäädvusta kõiki loomulike ja juhuslikke variatsioone, mis on dekoratiivbetooni valmimise protsessil tekkinud.

Tarneaeg 2017-10-09T06:45:17+00:00

Olenevalt tootest ja tööjärjekorrast on tarneaeg köögi töötasapindade, lauaplaatide ja ettevõtte sümboolikaga seinaplaatide puhul alates tellimuse kinnitamisest ca 2-4 nädalat.